RSF3WSJR-73-620R
DigiKey Part Number
RSF3WSJR-73-620R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RSF3WSJR-73-620R
Description
RES 620 OHM 5% 3W AXIAL
Detailed Description
620 Ohms ±5% 3W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Oxide Film
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension
0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)