RSF2WSJT-73-360K
DigiKey Part Number
RSF2WSJT-73-360K-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RSF2WSJT-73-360K
Description
RES 360K OHM 5% 2W AXIAL
Detailed Description
360 kOhms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Oxide Film
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension
0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)