RSF2WSJT-52-27K is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 18.295
Datasheet
27 kOhms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Oxide Film
RSF2WSJT-52-27K
DigiKey Part Number
RSF2WSJT-52-27K-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RSF2WSJT-52-27K
Description
RES 27K OHM 5% 2W AXIAL
Detailed Description
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension
0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)