RSF2WSJR-52-330K is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 99.681
Datasheet
330 kOhms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Oxide Film
RSF2WSJR-52-330K
DigiKey Part Number
RSF2WSJR-52-330K-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RSF2WSJR-52-330K
Description
RES 330K OHM 5% 2W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Composition
Mfr
Features
Flame Proof, Safety
Series
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)