RSF2WSJR-52-0R11
DigiKey Part Number
RSF2WSJR-52-0R11-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RSF2WSJR-52-0R11
Description
RES 0.11 OHM 5% 2W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
110 mOhms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Oxide Film
Category
Composition
Mfr
Features
Flame Proof, Safety
Series
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)