RSF200JR-73-82K
DigiKey Part Number
13-RSF200JR-73-82KTR-ND - Tape & Reel (TR)
13-RSF200JR-73-82KCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RSF200JR-73-82K
Description
RES 82K OHM 5% 2W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
82 kOhms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Oxide Film
Series
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)