RSF200JR-73-82K | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | RSF200JR-73-82K |
Description | RES 82K OHM 5% 2W AXIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 82 kOhms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Oxide Film |
Mfr | Features Flame Proof, Safety |
Series | Temperature Coefficient ±300ppm/°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Operating Temperature -55°C ~ 235°C |
Part Status Active | Package / Case |
Resistance | Supplier Device Package Axial |
Tolerance | Size / Dimension 0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm) |