RSF200JB-73-0R51
DigiKey Part Number
0.51W-2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RSF200JB-73-0R51
Description
RES 0.51 OHM 5% 2W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
510 mOhms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Oxide Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
RSF200JB-73-0R51 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)