RSF1WSJT-PN100R
DigiKey Part Number
RSF1WSJT-PN100R-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RSF1WSJT-PN100R
Description
RES 100 OHM 5% 1W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 Ohms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Oxide Film
Series
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)