RSF1WSJR-52-91R
DigiKey Part Number
RSF1WSJR-52-91R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RSF1WSJR-52-91R
Description
RES 91 OHM 5% 1W AXIAL
Detailed Description
91 Ohms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Oxide Film
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension
0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)