RSF1WSJR-52-62K
DigiKey Part Number
RSF1WSJR-52-62K-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RSF1WSJR-52-62K
Description
RES 62K OHM 5% 1W AXIAL
Detailed Description
62 kOhms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Oxide Film
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension
0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)