RSF1WSJR-52-2K4
DigiKey Part Number
RSF1WSJR-52-2K4-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RSF1WSJR-52-2K4
Description
RES 2.4K OHM 5% 1W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.4 kOhms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Oxide Film
Features
Flame Proof, Safety
Series
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)