RSF1WSJR-52-100K
DigiKey Part Number
RSF1WSJR-52-100K-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RSF1WSJR-52-100K
Description
RES 100K OHM 5% 1W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 kOhms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Oxide Film
Category
Composition
Mfr
Features
Flame Proof, Safety
Series
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)