RSF100JR-73-2R2
DigiKey Part Number
13-RSF100JR-73-2R2TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-RSF100JR-73-2R2CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RSF100JR-73-2R2
Description
RES 2.2 OHM 5% 1W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 Ohms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Oxide Film
Series
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)