RSF100JB-73-91K is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
91 kOhms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Oxide Film
RSF100JB-73-91K
DigiKey Part Number
91KW-1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RSF100JB-73-91K
Description
RES 91K OHM 5% 1W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RSF100JB-73-91K Models
Category
Composition
Mfr
Features
Flame Proof, Safety
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)