RSF100JB-73-110K
DigiKey Part Number
110KW-1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RSF100JB-73-110K
Description
RES 110K OHM 5% 1W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
110 kOhms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Oxide Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
RSF100JB-73-110K Models
Category
Composition
Mfr
Features
Flame Proof, Safety
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)