RC0402FR-0739RL is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Similar
YAGEO
In Stock: 32.423
Datasheet
Direct
Bourns Inc.
TE Connectivity Passive Product
Stackpole Electronics Inc
Upgrade
Panasonic Industry
Similar
Vishay Dale
Vishay Dale
39 Ohms ±1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Moisture Resistant Thick Film