RC0100JR-07130RL
DigiKey Part Number
YAG6449TR-ND - Tape & Reel (TR)
YAG6449CT-ND - Cut Tape (CT)
YAG6449DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RC0100JR-07130RL
Description
RES 130 OHM 5% 1/32W 01005
Detailed Description
130 Ohms ±5% 0.03W, 1/32W Chip Resistor 01005 (0402 Metric) Moisture Resistant Thick Film
EDA/CAD Models
RC0100JR-07130RL Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.006" (0.15mm)