RC0100FR-0733RL
DigiKey Part Number
311-33DGTR-ND - Tape & Reel (TR)
311-33DGCT-ND - Cut Tape (CT)
311-33DGDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RC0100FR-0733RL
Description
RES 33 OHM 1% 1/32W 01005
Detailed Description
33 Ohms ±1% 0.03W, 1/32W Chip Resistor 01005 (0402 Metric) Moisture Resistant Thick Film
EDA/CAD Models
RC0100FR-0733RL Models
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.006" (0.15mm)