NTG04-015M
DigiKey Part Number
13-NTG04-015M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NTG04-015M
Description
ICL 15 OHM 20% 4A 13MM
Customer Reference
Detailed Description
Inrush Current Limiter 15 Ohms ±20% 4 A 0.512" (13.00mm)
Category
Tolerance
±20%
Manufacturer
YAGEO
Current - Steady State Max
4 A
Series
R @ Current
247 mOhms
Packaging
Box
Diameter
0.512" (13.00mm)
Part Status
Obsolete
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
R @ 25°C
15 Ohms