N25SP4R7L
DigiKey Part Number
13-N25SP4R7L-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
N25SP4R7L
Description
ICL 4.7 OHM 15% 13A 25MM
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Inrush Current Limiter 4.7 Ohms ±15% 13 A 0.984" (25.00mm)
Category
Tolerance
±15%
Manufacturer
YAGEO
Current - Steady State Max
13 A
Series
R @ Current
43 mOhms
Packaging
Box
Diameter
0.984" (25.00mm)
Part Status
Active
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
R @ 25°C
4.7 Ohms