N20SP1R3M
DigiKey Part Number
13-N20SP1R3M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
N20SP1R3M
Description
ICL 1.3 OHM 20% 8A 20MM
Customer Reference
Detailed Description
Inrush Current Limiter 1.3 Ohms ±20% 8 A 0.787" (20.00mm)
Category
Tolerance
±20%
Manufacturer
YAGEO
Current - Steady State Max
8 A
Series
R @ Current
64 mOhms
Packaging
Box
Diameter
0.787" (20.00mm)
Part Status
Obsolete
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
R @ 25°C
1.3 Ohms