N15SP004L-F
DigiKey Part Number
13-N15SP004L-F-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
N15SP004L-F
Description
ICL 4 OHM 15% 6A 15MM
Customer Reference
Detailed Description
Inrush Current Limiter 4 Ohms ±15% 6 A 0.591" (15.00mm)
Category
Tolerance
±15%
Manufacturer
YAGEO
Current - Steady State Max
6 A
Series
R @ Current
115 mOhms
Packaging
Box
Diameter
0.591" (15.00mm)
Part Status
Obsolete
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
R @ 25°C
4 Ohms