N10SP001L-F
DigiKey Part Number
13-N10SP001L-F-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
N10SP001L-F
Description
ICL 1 OHM 15% 5A 10MM
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Inrush Current Limiter 1 Ohms ±15% 5 A 0.394" (10.00mm)
Category
Tolerance
±15%
Manufacturer
YAGEO
Current - Steady State Max
5 A
Series
R @ Current
90 mOhms
Packaging
Box
Diameter
0.394" (10.00mm)
Part Status
Active
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
R @ 25°C
1 Ohms