N08SP033M
DigiKey Part Number
13-N08SP033M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
N08SP033M
Description
ICL 33 OHM 20% 1.5A 8MM
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Inrush Current Limiter 33 Ohms ±20% 1.5 A 0.315" (8.00mm)
Category
Tolerance
±20%
Manufacturer
YAGEO
Current - Steady State Max
1.5 A
Series
R @ Current
530 mOhms
Packaging
Box
Diameter
0.315" (8.00mm)
Part Status
Active
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
R @ 25°C
33 Ohms