MFR2WSFTF52-16K9
DigiKey Part Number
MFR2WSFTF52-16K9-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MFR2WSFTF52-16K9
Description
RES 16.9K OHM 1% 2W AXIAL
Detailed Description
16.9 kOhms ±1% 2W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)