MFR25SFTF52-3K4
DigiKey Part Number
MFR25SFTF52-3K4-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MFR25SFTF52-3K4
Description
RES 3.4K OHM 1% 1/4W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.4 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MFR25SFTF52-3K4 Models
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)