MFR25SFTF52-33R
DigiKey Part Number
MFR25SFTF52-33R-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MFR25SFTF52-33R
Description
RES 33 OHM 1% 1/4W AXIAL
Detailed Description
33 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MFR25SFTF52-33R Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)