MFR25SFBE52-75R
DigiKey Part Number
MFR25SFBE52-75R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MFR25SFBE52-75R
Description
RES 75 OHM 1% 1/4W AXIAL
Detailed Description
75 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)