MFR25SDBE52-4K7
DigiKey Part Number
MFR25SDBE52-4K7-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MFR25SDBE52-4K7
Description
RES 4.7K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Detailed Description
4.7 kOhms ±0.5% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MFR25SDBE52-4K7 Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)