MFR200FRF52-1K21
DigiKey Part Number
MFR200FRF52-1K21-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MFR200FRF52-1K21
Description
RES 1.21K OHM 1% 2W AXIAL
Detailed Description
1.21 kOhms ±1% 2W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MFR200FRF52-1K21 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)