MFR200FBF73-82K
DigiKey Part Number
MFR200FBF73-82K-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MFR200FBF73-82K
Description
RES 82K OHM 1% 2W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
82 kOhms ±1% 2W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Bulk
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)