MFR200FBF73-2M2
DigiKey Part Number
MFR200FBF73-2M2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MFR200FBF73-2M2
Description
RES 2.2M OHM 1% 2W AXIAL
Detailed Description
2.2 MOhms ±1% 2W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)