MFR1WSJB-52-0R1
DigiKey Part Number
MFR1WSJB-52-0R1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MFR1WSJB-52-0R1
Description
RES 0.1 OHM 5% 1W AXIAL
Detailed Description
100 mOhms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Category
Power (Watts)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)