MFR1WSFRF52-3R32
DigiKey Part Number
MFR1WSFRF52-3R32-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MFR1WSFRF52-3R32
Description
RES 3.32 OHM 1% 1W AXIAL
Detailed Description
3.32 Ohms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MFR1WSFRF52-3R32 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)