MFR1WSFRF52-2M15
DigiKey Part Number
MFR1WSFRF52-2M15-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MFR1WSFRF52-2M15
Description
RES 2.15M OHM 1% 1W AXIAL
Detailed Description
2.15 MOhms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)