MFR1WSFBF52-47R
DigiKey Part Number
MFR1WSFBF52-47R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MFR1WSFBF52-47R
Description
RES 47 OHM 1% 1W AXIAL
Detailed Description
47 Ohms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MFR1WSFBF52-47R Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)