MFR1WSFBF52-0R1
DigiKey Part Number
MFR1WSFBF52-0R1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MFR1WSFBF52-0R1
Description
RES 0.1 OHM 1% 1W AXIAL
Detailed Description
100 mOhms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)