MFR1WSFBE52-4M22
DigiKey Part Number
MFR1WSFBE52-4M22-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MFR1WSFBE52-4M22
Description
RES 4.22M OHM 1% 1W AXIAL
Detailed Description
4.22 MOhms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)