MFR1WSFBE52-3R92
DigiKey Part Number
MFR1WSFBE52-3R92-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MFR1WSFBE52-3R92
Description
RES 3.92 OHM 1% 1W AXIAL
Detailed Description
3.92 Ohms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)