MFR1WSFBE52-18R2
DigiKey Part Number
MFR1WSFBE52-18R2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MFR1WSFBE52-18R2
Description
RES 18.2 OHM 1% 1W AXIAL
Detailed Description
18.2 Ohms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)