MFR1WSFBE52-143K
DigiKey Part Number
MFR1WSFBE52-143K-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MFR1WSFBE52-143K
Description
RES 143K OHM 1% 1W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
143 kOhms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)