MFR100FRF73-45R3
DigiKey Part Number
MFR100FRF73-45R3-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MFR100FRF73-45R3
Description
RES 45.3 OHM 1% 1W AXIAL
Detailed Description
45.3 Ohms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)