MFR100FRF73-23K2
DigiKey Part Number
MFR100FRF73-23K2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MFR100FRF73-23K2
Description
RES 23.2K OHM 1% 1W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
23.2 kOhms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Part Status
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)