MFR-50FRE52-750K
DigiKey Part Number
MFR-50FRE52-750K-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MFR-50FRE52-750K
Description
RES 750K OHM 1% 1/2W AXIAL
Detailed Description
750 kOhms ±1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MFR-50FRE52-750K Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)