MFR-25FTF52-4M32
DigiKey Part Number
MFR-25FTF52-4M32-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MFR-25FTF52-4M32
Description
RES 4.32M OHM 1% 1/4W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.32 MOhms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)