MFR-25FRFPN82K
DigiKey Part Number
MFR-25FRFPN82K-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MFR-25FRFPN82K
Description
RES 82K OHM 1% 1/4W PANASERT
Detailed Description
82 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Supplier Device Package
Panasert
Resistance
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)