MFR-12FTF52-5K49
DigiKey Part Number
MFR-12FTF52-5K49-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MFR-12FTF52-5K49
Description
RES 5.49K OHM 1% 1/6W AXIAL
Detailed Description
5.49 kOhms ±1% 0.167W, 1/6W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MFR-12FTF52-5K49 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)