MFP50SCRD52-10K7
DigiKey Part Number
MFP50SCRD52-10K7-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MFP50SCRD52-10K7
Description
RES 10.7K OHM 0.25% 1/2W AXIAL
Detailed Description
10.7 kOhms ±0.25% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)