MFP50SBRD52-4K99
DigiKey Part Number
MFP50SBRD52-4K99-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MFP50SBRD52-4K99
Description
RES 4.99K OHM 0.1% 1/2W AXIAL
Detailed Description
4.99 kOhms ±0.1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)